O nas

Katedra i Klinika Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to wiodący ośrodek akademicki, którego głównym zadaniem jest nauczanie studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prowadzenie prac naukowych z dziedziny medycyny, w szczególności hematologii i transplantologii komórek krwiotwórczych. Ośrodek działa na bazie Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM (https://uckwum.pl/spcsk/klinika-hematologii-transplantologii-chorob-wew…), której priorytetowym obszarem działania jest opieka nad chorymi na choroby układu krwiotwórczego. Nauczamy studentów w zakresie hematologii, transplantologii komórek krwiotwórczych, chorób wewnętrznych oraz wybranych obszarów onkologii. Prowadzimy też szkolenie podyplomowe – staże i kursy dla lekarzy powyższych specjalności. Prowadzone prace badawcze dotyczą szerokiego zakresu chorób hematologicznych, zwłaszcza nowotworów układu krwiotwórczego, są to prace oryginalne, analizy retrospektywne jedno- i wieloośrodkowe, badania prospektywne obserwacyjne i badania kliniczne. Prowadzone są we współpracy z jednostkami przedklinicznymi, innymi Klinikami i Zakładami oraz innymi ośrodkami hematologicznymi w kraju i za granicą.